„Lokata Piłkarska!” 3,2% w Credit Agricole

13/06/2016

Lokata Piłkarska w Credit Agricole

Credit Agricole, z okazji trwających mistrzostw Europy we Francji, oferuje swoim klientom promocyjnie oprocentowaną 90-dniową Lokatę Piłkarską. Co ciekawe, oprocentowanie lokaty wynika z wyniku uzyskanego przez reprezentację Polski w meczu z Irlandią Północną.

Aby skorzystać z oferty trzeba się jednak spieszyć, bo promocja potrwa zaledwie trzy dni.

Kilka godzin przed meczem Credit Agricole na swoim profilu facebookowym zaoferował nową lokatę, której oprocentowanie będzie zależało od wyniku i liczby bramek strzelonych przez reprezentację Polski w piłce nożnej w meczu z Irlandią Północną:

Startujemy od 3% – w przypadku porażki Polaków lub bezbramkowego remisu – ale wierzymy, że będzie dużo lepiej! Dlatego za każdą bramkę naszych zwiększymy oprocentowanie lokaty o 0,1 punktu procentowego w przypadku remisu (3 p.p. + 0,1 p.p. * liczba bramek biało-czerwonych), a jeśli Polska zwycięży – gole Polaków policzymy podwójnie (3 p.p. + 2 * 0,1p.p. * liczba bramek biało-czerwonych)!

Polacy wygrali 1:0 zatem oprocentowanie lokaty zostało ustalone na poziomie 3 + 0,2 p.p. = 3,2% w skali roku.

Kto może skorzystać?

Oferta „Lokata Piłkarska!” kierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Warunkiem skorzystania z promocji jest zapisanie się do niej między 12 a 15 czerwca za pośrednictwem linku do formularza zamieszczonego na portalu facebookowym banku. Następnie należy – do 10 lipca – założyć standardową lokatę 90-dniową na kwotę od 1000 zł do 10 000 zł. W ciągu pięciu dni roboczych oprocentowanie lokaty zostanie podniesione do poziomu 3,2% w skali roku.

Każdy klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

Podstawowe parametry Konta PROSTOoszczędzającego PLUS

Aby skorzystać z promocji „Lokata Piłkarska!” należy posiadać rachunek osobisty w banku Credit Agricole. Proponujemy tu Konto PROSTOoszczędzające PLUS, które pozwala na uniknięcie wielu standardowych opłat. Jego podstawowe parametry to:

  • opłata za prowadzenie – 9,90 zł (można jej uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy w wysokości min. 1500 zł),
  • opłata za kartę – 7,90 zł (można jej uniknąć, dokonując transakcji kartą na kwotę min. 500 zł i zapewniając miesięczne wpływy na kwotę min. 1500 zł),
  • przelewy internetowe – 0 zł,
  • wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł.

Aktualnie trwa promocja konta osobistego w Credit Agricole, w ramach której można zyskać nawet 350 zł premii. Dokładny opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Ile można zyskać?

Poniższa tabelka prezentuje zysk z Lokaty Piłkarskiej w relacji do wpłaconej kwoty:

Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu Kwota wraz z odsetkami
1000 zł 6,48 zł 1006,48 zł
2000 zł 12,96 zł 2012,96 zł
5000 zł 32,40 zł 5032,40 zł
10 000 zł 64,80 zł 10 064,80 zł

Zdaniem redakcji

Promocyjnie oprocentowana Lokata Piłkarska plasuje się w piątce najlepszych tego typu depozytów na rynku w sektorze produktów z terminem zapadalności 3-5 miesięcy.

Obecnie dostępne są dwie inne lokaty powiązane z Euro 2016 – Lokata Kibica w Alior Banku i Lokata Kibicujemy Razem w Idea Banku – jednak ustępują one oprocentowaniem produktowi z Credit Agricole (odpowiednio do 2,75% i do 3%).

Dużym atutem oferty jest jej powszechna dostępność – z lokaty mogą skorzystać nie tylko nowi, ale również obecni klienci Credit Agricole. Przy braku dodatkowych warunków jest to niewątpliwie promocja, która może zainteresować klientów szukających dobrego produktu oszczędnościowego.

Jeżeli artykuł Cię zainteresował, podziel się nim z innymi:
Facebook:
Google:
Twitter: