50 zł premii za założenie Lokaty Bezkarnej 3,5% w BGŻOptima

13/12/2017

Lokata Bezkarna BGŻOptima z premią 50 zł

Bezpłatny rachunek oszczędnościowy, 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,5% w skali roku, a do tego premia 50 zł – właśnie takie korzyści mogą stać się Twoim udziałem dzięki najnowszej promocji w BGŻOptima.

Promocja została zakończona przed czasem, w dniu 22 grudnia 2017 r. z powodu wyczerpania puli promocyjnych depozytów.

Organizatorem promocji „Lokata z premią” jest Ad Astra Sp. z o.o. z siedzibą w Michałowicach. Skorzystać z niej mogą nowi klienci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie byli posiadaczami rachunków oszczędnościowych w BGŻOptima – Konta Smart oraz Konta Rachunek Główny. Klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą wziąć udział w tej akcji.

Aby wziąć udział w promocji, musisz być osobą pełnoletnią, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i miejsce zamieszkania na terytorium Polski.

50 zł premii dla najszybszych

Datę zakończenia promocji ustalono na 31 grudnia 2017 roku. Radzimy się jednak pospieszyć, gdyż akcja może zakończyć się znacznie szybciej w przypadku osiągnięcia liczby 1000 rejestracji (po osiągnięciu limitu nie będzie możliwości zarejestrowania się na stronie promocji).

Ci spośród zarejestrowanych uczestników, którzy spełnią warunki promocji, otrzymają od organizatora bonus w wysokości 50 zł.

Załóż bezpłatne konto z lokatą i zgarnij premię

Oto warunki, które musisz spełnić, by wraz z korzystnym pakietem oszczędnościowym otrzymać 50 zł premii:

 1. 1

  Wejdź na stronę promocji i wypełnij formularz rejestracyjny, wpisując swoje dane (imię i nazwisko, PESEL, nr telefonu i adres e-mail) oraz wyraź zgodę na ich przetwarzanie; pamiętaj o zaakceptowaniu regulaminu promocji i upoważnieniu banku do przekazania organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową.

 2. 2

  Po wypełnieniu formularza kliknij na przycisk „Otwórz konto i załóż lokatę” w celu złożenia wniosku o zawarcie umowy ramowej; dane zawarte we wniosku muszą być identyczne z tymi, które podałeś wcześniej w formularzu rejestracyjnym.

 3. 3

  Zawrzyj umowę o otwarcie Konta Smart wraz z Lokatą Bezkarną poprzez dokonanie przelewu autoryzacyjnego na wskazany przez bank numer rachunku. Wartość przelewu nie może być niższa niż deklarowana kwota lokaty, dokonaj go w terminie 7 dni od otrzymania numeru rachunku.

Nie zamykaj lokaty przed końcem okresu umownego!

Pamiętaj, że minimalna kwota, dla której możesz założyć Lokatę Bezkarną, to 1000 zł. Co za tym idzie, jest to także najniższa możliwa kwota przelewu autoryzacyjnego. Po zaksięgowaniu przelewu wpłacona kwota zasili Lokatę Bezkarną w wysokości, którą zadeklarujesz we wniosku. Jeśli wartość przelewu była wyższa od zadeklarowanej kwoty, nadwyżka trafi na Twoje Konto Smart.

Premia zostanie wypłacona tylko tym uczestnikom, którzy utrzymają Lokatę Bezkarną do końca 3-miesięcznego okresu jej trwania. Po tym okresie całość zgromadzonych na lokacie środków trafi na rachunek oszczędnościowy. Kluczowe jest, byś utrzymał je aż do 15 kwietnia 2018 r., czyli do tego dnia saldo na Twoim Koncie Smart nie może być niższe niż kwota założonej Lokaty Bezkarnej. To tak naprawdę jedyny tzw. „haczyk” tej promocji, dlatego warto mieć go na uwadze.

Przekazanie premii

O przyznaniu premii zostaniesz poinformowany w wiadomości e-mail najpóźniej 30 kwietnia 2018 r. Otrzymasz w niej unikalny kod, który posłuży Ci do zalogowania się na stronie organizatora. Masz na to czas do 10 maja 2018 r., zaś wypłata 50 zł premii nastąpi do 15 maja 2018 r. w formie przelewu na wskazany przez Ciebie numer rachunku oszczędnościowego Smart – nie zamykaj więc konta, zanim otrzymasz bonus!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Możesz otworzyć tylko jedną Lokatę Bezkarną – każdy uczestnik może więc zgarnąć wyłącznie jedną premię 50 zł. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Lokata Bezkarna i Konto Smart BGŻOptima

Nie będziemy owijać w bawełnę – przy obecnie obowiązujących promocjach premia 50 zł nie robi wielkiego wrażenia. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pakietu produktów konto oszczędnościowe + lokata dodatkową „premię” stanowią wypracowane odsetki, które powiększają efektywny zysk z lokaty.

Lokata Bezkarna to depozyt zakładany na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Możesz na nią wpłacić środki w wysokości od 1000 do 20 000 zł. Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu okresu umownego, co oznacza, że Twój zysk brutto wyniesie wówczas ok. 0,88%. Środki z lokaty możesz „bezkarnie” wypłacić w dowolnym momencie, bez utraty wcześniej wypracowanych odsetek. Jeśli jednak chcesz zgarnąć 50 zł w promocji, nie powinieneś tego robić – zamknięcie lokaty spowoduje utratę prawa do odebrania premii.

Konto Smart to rachunek oszczędnościowy, którego otwarcie i prowadzenie jest darmowe. Obecnie obowiązuje co prawda promocyjne oprocentowanie Konta Smart na poziomie 2,5% do 150 000 zł, jednak należy założyć, że po upływie okresu lokaty będzie ono w wynosiło bliżej 1,3 – 1,5% w skali roku.

Ile można zyskać na promocyjnej lokacie?

Spójrzmy teraz, ile można efektywnie zyskać na Lokacie Bezkarnej z premią 50 zł. Inaczej mówiąc, chcemy określić roczne oprocentowanie zwykłej 4-miesięcznej lokaty, która przyniesie nam zysk odpowiadający odsetkom i premii z opisywanej oferty promocyjnej.

Warto zauważyć, że w celu wyliczenia tego zysku należy wziąć pod uwagę trzy czynniki: odsetki z 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 3,5% w skali, odsetki wypracowane w ciągu miesiąca przechowywania środków na koncie oszczędnościowym (1,5%) oraz nieopodatkowaną premię w wysokości 50 zł.

Kwota lokaty Odsetki netto z lokaty Odsetki netto na koncie Odsetki netto z premią Efektywne oprocentowanie brutto
1000 zł 7,09 zł 1,01 zł 58,10 zł 21,5%
2000 zł 14,18 zł 2,03 zł 66,20 zł 12,3%
5000 zł 35,44 zł 5,06 zł 90,50 zł 6,7%
10 000 zł 70,88 zł 10,13 zł 131,00 zł 4,9%
20 000 zł 141,75 zł 20,25 zł 212,00 zł 3,9%

Jak nie trudno zauważyć, efektywny zysk z lokaty jest odwrotnie proporcjonalny do ulokowanej kwoty: tym większy zysk, im mniej wpłacimy na lokatę.

Wpłacając tysiąc złotych możemy zyskać nawet 21,5% brutto w skali roku. Dla maksymalnego wkładu wynoszącego 20 000 zł efektywnie zarobimy ok. 3,9% w skali roku, co także jest bardzo dobrym wynikiem na tle depozytów oferowanych przez konkurencję.

Korzystny pakiet oszczędnościowy z bonusem

Do udziału w akcji „Lokata z premią” zachęcamy wszystkich tych, którzy poszukują sposobów na efektywne oszczędzanie. Rachunek oszczędnościowy wraz z Lokatą Bezkarną 3,5% w BGŻOptima same w sobie stanowią ciekawą propozycję. A jeśli dodamy do tego premię w wysokości 50 zł – otrzymujemy jedną z najlepszych ofert kwartalnych na rynku.

Co ciekawe, z promocji możemy korzystać w różnoraki sposób:

 • Wpłacamy niską kwotę, jeżeli naszym celem jest osiągnięcie maksymalnego efektywnego zysku procentowego (nawet do 21,5%).
 • Możemy także obniżyć zysk procentowy na korzyść oszczędzania dużo większych kwot. Wpłacając np. 20 000 zł zyskamy ok. 4% w skali roku, a jeśli posiadamy dodatkowe środki możemy już teraz ulokować je na koncie oszczędnościowym z korzystnym oprocentowaniem.

Na koniec warto przypomnieć, że nie warto zbytnio zwlekać z udziałem w akcji, gdyż pula lokat z premią jest ograniczona i może się zakończyć lada dzień.

Jeżeli artykuł Cię zainteresował, podziel się nim z innymi:
Facebook:
Google:
Twitter: