Lokaty Santander Banku - Sylwetka Banku i Zarys Oferty

Santander Consumer Bank to część grupy kapitałowej banku Santander – jednego z największych banków w strefie euro, który obsługuje ponad 60 milionów klientów w 43 krajach. Działalność banku skupia się na kredytowaniu klientów indywidualnych, jednak w ofercie Santandera znajdują się także atrakcyjnie oprocentowane depozyty terminowe.

Działalność Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank należy do grupy Santander – jej polskim inwestorem jest Santander Consumer Finance. W celu ujednolicenia działalności grupy kapitałowej bank BZ WBK (który także należy do grupy Santander) planuje przejęcie 60% udziałów banku Santander, jednak obie instytucje mają działać niezależnie od siebie. Obecny kształt Santandera w Polsce jest efektem przejęcia w 2011 r. AIG Banku Polska, który specjalizował się w pożyczkach gotówkowych i kredytach ratalnych.

Bank Santander Consumer oferuje przede wszystkim szeroko pojęte produkty kredytowe: kredyty samochodowe, gotówkowe, ratalne, karty kredytowe, a także ubezpieczeniowe. Wśród dostępnych w tej instytucji usług można znaleźć także lokaty terminowe: standardowe, progresywne, rentierskie i z dodatkowym ubezpieczeniem. Długoterminowe depozyty posiadają obecnie naprawdę konkurencyjne oprocentowanie, dodatkowo można je założyć drogą internetową.

Poniżej znajdziesz przeanalizowane przez nas lokaty Santander Consumer Banku. Warto przy tym pamiętać, że depozyty ulokowane w tym banku są podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Lokaty Santander Banku opisane na łamach serwisu

Lokata Direct+ w Santander Banku
Santander Consumer Bank posiada w swojej ofercie 36-miesięczną lokatę o nazwie Direct+, która jest jedną z lepszych ofert dla tych, którzy chcą oszczędzać długoterminowo. Oprocentowanie lokaty aktualnie wynosi 2,50% brutto w skali roku. Lokata charakteryzuje się jednak przejrzystymi zasadami i prostotą założenia – możesz ją otworzyć bez konieczności zakładania......