Lokaty Santander Banku - Sylwetka Banku i Zarys Oferty

Santander Consumer Bank to część grupy kapitałowej banku Santander – jednego z największych banków w strefie euro, który obsługuje ponad 60 milionów klientów w 43 krajach. Działalność banku skupia się na kredytowaniu klientów indywidualnych, jednak w ofercie Santandera znajdują się także atrakcyjnie oprocentowane depozyty terminowe.

Działalność Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank należy do grupy Santander – jej polskim inwestorem jest Santander Consumer Finance. W celu ujednolicenia działalności grupy kapitałowej bank BZ WBK (który także należy do grupy Santander) przejął 60% udziałów banku Santander, jednak obie instytucje działają niezależnie od siebie. Obecny kształt Santandera w Polsce jest efektem przejęcia w 2011 r. AIG Banku Polska, który specjalizował się w pożyczkach gotówkowych i kredytach ratalnych.

Bank Santander Consumer oferuje przede wszystkim szeroko pojęte produkty kredytowe: kredyty samochodowe, gotówkowe, ratalne, karty kredytowe, a także ubezpieczeniowe. Wśród dostępnych w tej instytucji usług można znaleźć także lokaty terminowe: standardowe i progresywne. Długoterminowe depozyty posiadają obecnie naprawdę konkurencyjne oprocentowanie, dodatkowo można je założyć drogą internetową.

Poniżej znajdziesz przeanalizowane przez nas lokaty Santander Consumer Banku. Warto przy tym pamiętać, że depozyty ulokowane w tym banku są podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Lokaty Santander Banku opisane na łamach serwisu

Lokata Direct+ w Santander Banku
Santander Consumer Bank posiada w swojej ofercie 36-miesięczną lokatę o nazwie Direct+, która jest jedną niezłą ofertą dla tych, którzy chcą oszczędzać długoterminowo. Oprocentowanie lokaty aktualnie wynosi 2,0% brutto w skali roku. Lokata charakteryzuje się jednak przejrzystymi zasadami i prostotą założenia – możesz ją otworzyć bez konieczności zakładania rachunku......