Lokaty Noble Banku, czyli Depozyty dla Osób Zamożnych

Noble Bank to instytucja finansowa, która specjalizuje się w sektorze bankowości prywatnej (ang. private banking). Domeną banku jest zindywidualizowana i kompleksowa obsługa zamożnych i bardzo zamożnych klientów. W ofercie Noble Banku znajduje się bogaty wybór produktów oszczędnościowych (w tym lokaty oraz konta osobiste), inwestycyjnych (papiery wartościowe, nieruchomości, a nawet dzieła sztuki) oraz kredytowych (finansowanie projektów biznesowych oraz kredyty dla osób fizycznych). Propozycje banku w zakresie bezpiecznych oszczędności mogą robić wrażenie na odbiorcach, a lokaty terminowe często zajmują czołowe miejsca w rankingach produktów depozytowych dla klientów dysponujących większą gotówką.

Noble Bank – Krótka Historia i Strategia Biznesowa

Noble Bank jest częścią komercyjnego banku Getin Noble Bank SA. Pierwsze placówki Noble Banku powstały w 2006 r, a obecnie jest ich 13 i są rozmieszczone w większych miastach Polski: Bielsko-Białej, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Poza podstawową działalnością finansową bank angażuje się także w rozwój kultury – jest m.in. fundatorem nagrody „Polski Noble Filmowy” przyznawanej na festiwalu „OFF PLUS Camera”.

Noble Bank jest instytucją, której nieobce są działania innowacyjne. Bank chwali się wyznaczaniem trendów w branży finansowej poprzez wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań do swojej oferty. Można do nich zaliczyć między innymi:

  • pierwszą na świecie metalową kartę debetową (sprawdź szczegóły w tym artykule),
  • nowatorskie rozwiązania do zarządzania majątkiem online,
  • program networkingowy mający na celu budowanie biznesowych relacji między klientami Banku.

Wymagającym klientom bank utworzy na zamówienie fundusz inwestycyjny, zoptymalizuje czynności prawno-podatkowe, pozwoli wynegocjować lepsze warunki depozytów oraz profesjonalnie doradzi poprzez skontaktowanie klienta z doświadczonymi konsultantami Private Banking.

Lokaty Noble Banku

Trzeba przyznać, że oferta banku w kwestii depozytów terminowych jest bardzo bogata. Należy przy tym nadmienić, że inwestowanie w Noble Banku zaczyna się od kwoty przynajmniej 50 000 zł. Im wyższą sumą oszczędności dysponujemy, tym lepsze warunki na lokatach możemy otrzymać. Niektóre depozyty, poza korzyściami finansowymi, oferują całkiem ciekawe bonusy. Jedynym mankamentem oferty Noble Banku jest jej dostępność tylko dla wąskiej grupy klientów.

Na koniec warto dodać, że depozyty ulokowane w Noble Banku są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 000 EUR. Dobrze o tym pamiętać, lokując większe kwoty w tym banku.

Poniżej znajdziesz listę przeanalizowanych przez nas lokat terminowych w Noble Banku. Wśród poniższych produktów znajdziesz korzystne lokaty na start oraz nieco bardziej wyrafinowane oferty, przeznaczone dla wyjątkowo zamożnych Polaków.

Lokaty Noble Bank opisane na łamach serwisu

Lokata z Harleyem w Noble Banku
Lokata z Harleyem to 3-letni depozyt skierowany do bardzo zamożnych klientów. Lokata jest bowiem dostępna dla klientów, którzy są gotowi na nią włożyć minimum 2 000 000 złotych (słownie dwa miliony złotych). Nie jest to zatem produkt dla większości z nas, ale trzeba przyznać, że sama oferta jest interesująca,......
Lokata na Otwarcie II w Noble Banku
Lokata na otwarcie II (edycja IX) to 2-miesięczny, nieźle oprocentowany depozyt terminowy w Noble Banku, powstały z myślą o zamożnych klientach. Aktualne oprocentowanie lokaty wynosi 3,5%, co lokuje ją w czołówce depozytów krótkoterminowych. Takie oprocentowanie wymaga jednak spełnienia pewnych warunków, jak w zdecydowanej większości lokat z lepszymi parametrami –......