Lokaty Noble Banku, czyli Depozyty dla Osób Zamożnych

Noble Bank to instytucja finansowa, która specjalizuje się w sektorze bankowości prywatnej (ang. private banking). Domeną banku jest zindywidualizowana i kompleksowa obsługa zamożnych i bardzo zamożnych klientów. W ofercie Noble Banku znajduje się bogaty wybór produktów oszczędnościowych (w tym lokaty oraz konta osobiste), inwestycyjnych (papiery wartościowe, nieruchomości, a nawet dzieła sztuki) oraz kredytowych (finansowanie projektów biznesowych oraz kredyty dla osób fizycznych). Propozycje banku w zakresie bezpiecznych oszczędności mogą robić wrażenie na odbiorcach, a lokaty terminowe często zajmują czołowe miejsca w rankingach produktów depozytowych dla klientów dysponujących większą gotówką.

Noble Bank – Krótka Historia i Strategia Biznesowa

Noble Bank jest częścią komercyjnego banku Getin Noble Bank SA. Pierwsze placówki Noble Banku powstały w 2006 r, a obecnie jest ich 13 i są rozmieszczone w większych miastach Polski: Bielsko-Białej, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Poza podstawową działalnością finansową bank angażuje się także w rozwój kultury – jest m.in. fundatorem nagrody „Polski Noble Filmowy” przyznawanej na festiwalu „OFF PLUS Camera”.

Noble Bank jest instytucją, której nieobce są działania innowacyjne. Bank chwali się wyznaczaniem trendów w branży finansowej poprzez wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań do swojej oferty. Można do nich zaliczyć między innymi:

  • pierwszą na świecie metalową kartę debetową (sprawdź szczegóły w tym artykule),
  • nowatorskie rozwiązania do zarządzania majątkiem online,
  • program networkingowy mający na celu budowanie biznesowych relacji między klientami Banku.

Wymagającym klientom bank utworzy na zamówienie fundusz inwestycyjny, zoptymalizuje czynności prawno-podatkowe, pozwoli wynegocjować lepsze warunki depozytów oraz profesjonalnie doradzi poprzez skontaktowanie klienta z doświadczonymi konsultantami Private Banking.

Lokaty Noble Banku

Trzeba przyznać, że oferta banku w kwestii depozytów terminowych jest bardzo bogata. Należy przy tym nadmienić, że obecnie oferta lokat Noble Banku i Getin Banku została ujednolicona, dzięki czemu w tymże banku można inwestować nawet niższe kwoty. Do wyboru mamy np. lokaty na nowe środki, depozyty progresywne i tradycyjne.

Na koniec warto dodać, że depozyty ulokowane w Noble Banku są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 000 EUR. Dobrze o tym pamiętać, lokując większe kwoty w tym banku.

Poniżej znajdziesz listę przeanalizowanych przez nas lokat terminowych w Noble Banku. Wśród poniższych produktów znajdziesz korzystne lokaty na start oraz nieco bardziej wyrafinowane oferty, przeznaczone dla wyjątkowo zamożnych Polaków.

Lokaty Noble Bank opisane na łamach serwisu

Lokata z Harleyem w Noble Banku
Lokata z Harleyem to 3-letni depozyt skierowany do bardzo zamożnych klientów. Lokata jest bowiem dostępna dla klientów, którzy są gotowi na nią włożyć minimum 2 000 000 złotych (słownie dwa miliony złotych). Nie jest to zatem produkt dla większości z nas, ale trzeba przyznać, że sama oferta jest interesująca,......
Lokata na Otwarcie II w Noble Banku
Lokata na otwarcie II (edycja IX) to 2-miesięczny, nieźle oprocentowany depozyt terminowy w Noble Banku, powstały z myślą o zamożnych klientach. Aktualne oprocentowanie lokaty wynosi 3,5%, co lokuje ją w czołówce depozytów krótkoterminowych. Takie oprocentowanie wymaga jednak spełnienia pewnych warunków, jak w zdecydowanej większości lokat z lepszymi parametrami –......