Lokaty Credit Agricole - Sylwetka Banku i Zarys Oferty

Credit Agricole to instytucja, która zastąpiła w Polsce popularny Lukas Bank, specjalizujący się w kredytach ratalnych. Należący do Francuzów Credit Agricole posiada dość szeroką ofertę produktową, a depozyty terminowe są jej istotną częścią.

Sylwetka Banku

Credit Agricole Bank Polska SA w obecnej formie działa w naszym kraju od 2011 r. Początki działalności banku w Polsce sięgają 1991 r. – wtedy powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz firma Lukas Sp.z o.o. Obie jednostki połączyły się w 1998 r., tworząc LUKAS Bank Świętokrzyski S.A., którego działalność skupiała się przede wszystkim na kredytach ratalnych. W 2001 roku nastąpiła istotna zmiana w strukturze własnościowej banku – 75% udziałów objęła francuska grupa finansowa Credit Agricole, zaś Lukas Bank kontynuował dynamiczną politykę kredytową. We wrześniu 2011 r. marka Lukas Bank zniknęła z rynku, a na jej miejscu powstał Credit Agricole Bank Polska SA.

Jaka jest oferta banku?

Credit Agricole to bank uniwersalny, którego oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, małych firm, korporacji i rolników. Wśród szerokiej gamy produktów znajdziemy rachunki dla osób fizycznych i przedsiębiorców, konta oszczędnościowe, depozyty terminowe, ubezpieczenia oraz najmocniejszą stronę Credit Agricole – kredyty. Bank skupia się na budowaniu długofalowych relacji z klientami, fachowym doradztwie oraz przyjaznej obsłudze. Wartości ważne w działalności CA to: wiarygodność, dostępność, profesjonalizm oraz przyjazność.

Lokaty w Credit Agricole

Oferta depozytowa Credit Agricole nie odbiega znacząco od konkurencji. Do wyboru mamy tu standardowe lokaty o niezbyt wysokim oprocentowaniu zakładane na okres od miesiąca do trzech lat. Wystarczy już 1000 zł, aby móc ulokować środki na lokacie w Credit Agricole, jednakże bank umożliwia także oszczędzanie w walutach obcych – euro, dolarach i funtach brytyjskich. Oprocentowanie tych depozytów, szczególnie długoterminowych, plasuje te produkty w czołówce lokat walutowych. Bank posiada również w ofercie lokatę dynamiczną, której oprocentowanie wzrasta w kolejnych miesiącach, oraz Lokatę Lojalni Zyskują, której oprocentowanie jest wyższe dla klientów przelewających wynagrodzenie na rachunek w banku.

Depozyty w Credit Agricole objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro.

Interesujące lokaty w ofercie Credit Agricole

Lokata Powitalna 2,0% w Credit Agricole
Półroczna lokata w Credit Agricole z oprocentowaniem 2,0% to depozyt średnioterminowy z niezłym oprocentowaniem. Oferta skierowana jest do nowych klientów banku, którzy założą w nim konto osobiste wraz z kartą debetową i zadeklarują stałe wpływy na rachunek. Propozycja warta jest rozważenia, bowiem konto osobiste po spełnieniu warunków aktywności jest całkowicie......