Lokaty w Banku Zachodnim WBK - Zarys Oferty

Bank Zachodni WBK to jeden z największych banków w Polsce, który oferuje różne usługi finansowe zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Produkty tej instytucji obejmują rachunki osobiste i firmowe, depozyty terminowe, produkty inwestycyjne, kredytowe i ubezpieczeniowe. BZ WBK można określić jako stabilny bank o ugruntowanej pozycji na rynku, a dotychczasowa polityka banku potwierdza tę opinię.

Działalność Banku Zachodniego WBK

BZ WBK powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym SA w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. bank jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. W 2013 r. Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem, stając się tym samym trzecim co do wielkości bankiem w Polsce pod względem aktywów i depozytów. BZ WBK posiada także 60% udziałów w Santander Consumer Banku, co dodatkowo ujednolica działalność Grupy Santander w Polsce.

Misją banku jest budowanie relacji opartych na zaufaniu, a wartości, które temu przyświecają to: satysfakcja klienta, innowacyjność, siła, przywództwo, zaangażowanie i etyka. Bank Zachodni może się poszczycić jedną z największych w Polsce sieci placówek i oddziałów (blisko 1000) oraz nowoczesnymi kanałami dostępu do bankowości elektronicznej (w tym dostępem mobilnym). W 2012 r. BZ WBK został laureatem rankingu Przyjazny Bank Newsweeka 2012 w kategorii „Bank mobilny”.

Bank kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wśród rachunków osobistych można wyróżnić Konto Godne Polecenia, które zapewnia brak opłat za prowadzenie konta i kartę debetową. Oferta kart płatniczych także jest bogata – do dyspozycji klientów są karty debetowe, kredytowe, prepaid, a także nośniki zbliżeniowe. BZ WBK ciągle udoskonala i unowocześnia swoje produkty i usługi, czego wyrazem jest nowoczesna aplikacja mobilna i dopracowany serwis transakcyjny.

Lokaty w BZ WBK

Oferta lokat w Banku Zachodnim WBK jest naprawdę rozbudowana. Można tu otworzyć zarówno standardowe lokaty złotówkowe z różnymi wariantami oprocentowania, depozyty walutowe, negocjowane czy rentierskie. Bank proponuje także bardziej ryzykowne produkty, czyli lokaty strukturyzowane.

Lokaty BZ WBK opisane na łamach serwisu

Lokata Avocado w Banku BZ WBK
Lokata Avocado to jedna z kilku ofert wchodzących w skład Pakietu Avocado. A cóż to jest ten Pakiet Avocado? Odpowiadamy – w skrócie jest to innowacyjne połączenie usług bankowych i telekomunikacyjnych. Pakiet jest rezultatem współpracy pomiędzy Bankiem Zachodnim WBK oraz operatorem sieci telefonii komórkowej Plus. Lokata Avocado to krótkoterminowy,......