Lokaty BGŻOptima - Sylwetka Banku i Zarys Oferty

BGŻOptima to jedyny bank w Polsce, który specjalizuje się wyłącznie w oszczędzaniu i inwestowaniu kapitału. Oznacza to, że na próżno szukać tu kredytów, pożyczek, czy też innych tego typu produktów. W ofercie banku możemy znaleźć konta oszczędnościowe i lokaty terminowe skierowane do różnych grup odbiorców – począwszy od klientów indywidualnych oraz osób oszczędzających na przyszłość swoich dzieci, a skończywszy na grupie przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na niewielką skalę. Oferta banku jest przejrzysta i łatwa do zrozumienia, a niektóre produkty oferowane przez „Optimę” należą do czołówki ofert na rynku w swoich kategoriach.

Sylwetka Banku BGŻOptima oraz Zarys Oferty

BGŻOptima powstał w 2011 roku jako część banku BGŻ – jednego z największych komercyjnych banków w Polsce, a obecnie jest częścią BGŻ BNP Paribas (banku który powstał z połączenia BGŻ i BNP Paribas). Od tamtego czasu „Optima” konsekwentnie dąży do tego, by być postrzeganym przez klientów jako najlepsze miejsce do lokowania wolnych środków w celach oszczędnościowych lub inwestycyjnych.

Głównym produktem banku jest konto oszczędnościowe BGŻOptima. Rachunek dość dobrze broni się przed konkurencją za sprawą stosunkowo wysokiego oprocentowania oraz korzystnych warunków umownych. Konto oszczędnościowe oferowane jest w kilku wersjach: dla klientów indywidualnych, osób oszczędzających na przyszłość dziecka oraz tych, którzy chcą wspólnie oszczędzać. Bez względu na to, na jakie konto BGŻOptima się zdecydujesz, musisz wcześniej posiadać rachunek osobisty (ROR) w innym banku. Pamiętaj – konto oszczędnościowo-rozliczeniowe (rachunek osobisty) nie służy do oszczędzania, dlatego też nie znajdziesz go wśród produktów BGŻOptima.

Po otwarciu konta oszczędnościowego uzyskasz dostęp do bogatej oferty produktów oszczędnościowych oferowanych przez bank. Oczywiście nie zabrakło tu także lokat, które różnią się warunkami umownymi. Depozyty terminowe BGŻOptima to m.in. lokaty dla nowych klientów, standardowe depozyty terminowe, lokaty elastyczne, które możesz zerwać z zachowaniem odsetek, oraz lokaty strukturyzowane, połączone z inwestowaniem w fundusze inwestycyjne.

Bezpieczeństwo Wpłaconych Środków

Środki ulokowane na rachunkach banku BGŻOptima są bezpieczne. Po pierwsze BGŻOptima jest częścią banku BGŻ BNP Paribas, który jest jednym z większych banków w Polsce o stabilnej kondycji finansowej. Po drugie, środki ulokowane w banku BGŻOptima są objęte obowiązkowym systemem gwarantowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 000 euro.

Lokaty BGŻOptima

Poniżej prezentujemy listę lokat BGŻOptima, które wzięliśmy pod lupę na łamach serwisu Najlepsze Lokaty. Z pełną ofertą lokat banku możesz się zapoznać na oficjalnej stronie BGŻOptima, jednak zachęcamy do przeczytania naszych analiz lokat BGŻOptima. Oszczędzisz w ten sposób swój czas, ponieważ na portalu Najlepsze Lokaty opisujemy jedynie wyróżniające się oferty na rynku.

A co rozumiemy przez wyróżniające się?

Lokaty najlepsze, najciekawsze lub najbardziej kontrowersyjne :)

Lokaty BGŻOptima opisane na łamach serwisu

Lokata Bezkompromisowa w Banku BGŻOptima
Lokata Bezkompromisowa to stosunkowo nowa propozycja oszczędnościowa w banku BGŻOptima skierowana do nowych klientów banku. 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,5% to przy obecnym poziomie stóp procentowych całkiem niezła oferta. BGŻOptima powstał w 2011 roku z inicjatywy Banku Gospodarki Żywnościowej, a obecnie jest częścią banku BGŻ BNP Paribas. Optima to......
Lokata Bezkarna w Banku BGŻOptima
Lokata Bezkarna jest interesującym produktem w ofercie banku BGŻ Optima. Przy obecnym poziomie stóp procentowych ten kwartalny depozyt charakteryzuje się wysokim oprocentowaniem wynoszącym 3,5% w skali roku. Dodatkowo bank umożliwia wcześniejszą wypłatę środków z lokaty bez utraty odsetek. Lokata Bezkarna skierowana jest do nowych klientów banku BGŻOptima. Bank BGŻOptima......