Lokata Jednodniowa – Definicja, Ranking, Porównanie

Lokaty jednodniowe - ranking, porównanie

Lokaty jednodniowe niegdyś cieszyły się naprawdę dużą popularnością wśród oszczędzających. Pozwalały one legalnie uniknąć płacenia podatku od zysków kapitałowych, co automatycznie przekładało się na to, że klient mógł zarobić więcej niż na tradycyjnej lokacie terminowej. Niestety, na skutek zmiany ordynacji podatkowej w kwietniu 2012 r., jednodniowe depozyty (powszechnie zwane jako „lokaty bez podatku Belki”, lub „lokaty antybelkowe”) praktycznie przestały istnieć na rynku depozytów.

Przez dłuższy czas nic nie wskazywało na to, że lokaty jednodniowe ponownie pojawią się na rynku depozytów bankowych, jednak stało się inaczej. Od jakiegoś czasu banki ponownie zachęcają Polaków do oszczędzania na lokatach jednodniowych. Tym razem klienci nie są już kuszeni możliwością uniknięcia podatku. Zamiast tego dzisiejsze lokaty jednodniowe zachęcają oszczędzających wysokimi odsetkami oraz krótkim okresem zamrożenia kapitału.Jak funkcjonuje lokata jednodniowa?

Dyspozycję założenia lokaty jednodniowej składasz zwykle do godziny 21:00, bank automatycznie pobiera środki z Twojego konta osobistego i przekazuje je na rachunek lokaty. Okres lokacyjny to 1 dzień, jednak w praktyce bank zwraca środki na Twój rachunek osobisty do godziny 9:00 następnego dnia, dlatego realny czas trwania lokaty to ok. 12 godzin.

Jakie są zalety lokat jednodniowych?

Oczywiście nie ma róży bez kolców. Lokaty jednodniowe posiadają także kilka wad i różnego rodzaju niedogodności:

Czy warto założyć lokatę jednodniową?

Lokata jednodniowa na pewno nie jest produktem dla każdego. Depozyt jest dobrym wyborem w sytuacji, gdy wykorzystasz jego zalety i jednocześnie zaakceptujesz jego wady. Rozważ skorzystanie z lokaty jednodniowej, gdy dysponujesz stosunkowo niewielką kwotą (do 10 – 20 tys. zł), którą aktywnie zarządzasz i potrzebujesz mieć dostęp do swoich środków zawsze w godzinach pracy. Jeżeli na przykład zamierzasz dokonać wkrótce większego zakupu, to zamiast trzymać środki na nieoprocentowanym rachunku osobistym, możesz wypracować dodatkowy zysk, umieszczając je na lokacie jednodniowej. Jeżeli dodatkowo uda Ci się znaleźć taki depozyt z oprocentowaniem znacząco przewyższającym oprocentowanie konkurencyjnych rachunków oszczędnościowych, to może warto przełknąć pewne niedogodności związane z jednodniówkami (np. konieczność każdorazowego manualnego odnawiania lokaty) i skorzystać z takiej oferty.

Ranking Lokat Jednodniowych, Najlepsze Lokaty Jednodniowe

Poniżej prezentujemy listę najlepszych lokat jednodniowych na rynku. Przy sporządzaniu niniejszego rankingu wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim wysokość oprocentowania depozytu. Jeżeli jesteś naprawdę zainteresowany założeniem lokaty jednodniowej, podczas dokonywania wyboru uwzględnij maksymalną kwotę, którą możesz włożyć na lokatę oraz dodatkowe warunki stawiane przez bank – zwykle wymagane jest otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego – zwróć także uwagę na opłaty związane z prowadzeniem tego konta.

Nazwa Lokaty
Oprocentowanie
Okres Lokacyjny
Zakres Kwot
Pozostałe Informacje
Lokata Ping-Pong
Idea Bank
1,80%od 21:00 do 09:00 następnego dnia

dyspozycja otwarcia lokaty złożona do godziny 21:00 jest realizowana przez bank tego samego dnia
500 - 20 000 zł- dyspozycję założenia lokaty składa się za pośrednictwem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Idea Banku. Musisz posiadać rachunek o nazwie Konto Idealne;
* lokatę bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy pod tym adresem;
Jeżeli artykuł Cię zainteresował, podziel się nim z innymi:
Facebook:
Google:
Twitter:
Przyjaciel: