Lokata z Harleyem w Noble Banku


Lokata z Harleyem została wycofana z oferty Noble Banku. Na rynku lokat wciąż jednak dostępne są atrakcyjne lokaty dla zamożnych klientów. Odwiedź nasz ranking lokat, aby wybrać najlepszą lokatę dla siebie.
Lokata z Harleyem w Noble Banku

Lokata z Harleyem to 3-letni depozyt skierowany do bardzo zamożnych klientów. Lokata jest bowiem dostępna dla klientów, którzy są gotowi na nią włożyć minimum 2 000 000 złotych (słownie dwa miliony złotych). Nie jest to zatem produkt dla większości z nas, ale trzeba przyznać, że sama oferta jest interesująca, także dla obserwatorów poczynań kreatywnych bankierów. Klient, który założy taką lokatę nie tylko otrzyma nieźle oprocentowaną lokatę, ale dodatkowo Noble Bank w prezencie zafunduje mu nowy motocykl Harley Davidson Iron 883, o wartości ponad 30 tys. złotych.

Trzeba przyznać, że bankierzy Noble Banku wykazali się bardzo dużą pomysłowością przygotowując taką ofertę. Jeżeli założymy, że dobrze znają oni swoją grupę docelową, którą są klienci zamożni i bardzo zamożni, to okazuje się, że albo ridersi bardzo dobrze zarabiają, albo też milionerzy lubią otaczać się wymyślnymi gadżetami. My stawiamy na to drugie. Życie poświęcone jedynie pogoni za pieniędzmi może być na dłuższą metę nudne – nawet dla milionerów. Każdy z nas potrzebuje odrobiny szaleństwa i oderwania od codzienności. Być może zatem Lokata z Harleyem znajdzie grono odbiorców, których intryguje pomykanie po godzinach na kultowym motocyklu, w stylu bohaterów filmu Swobodny jeździec (ang. Easy Rider).

Lokata z Harleyem – Szczegółowa Analiza

W przypadku Lokaty z Harleyem mamy do czynienia z dwoma produktami. Pierwszym jest lokata, a drugim jest motocykl marki Harley Davidson. W przypadku tego drugiego opis ograniczymy do minimum, ponieważ nie znamy się dobrze na motocyklach.

Nagroda za Założenie Lokaty – Harley Davidson Iron 883

  • do każdej Lokaty z Harleyem dodawany jest motocykl Harley Davidson Iron 883 o wartości 36 500 PLN (wg. Noble Banku). Nie ma możliwości zamiany motocykla na nagrodę pieniężną. Jeżeli chcesz spieniężyć nagrodę, to musisz odebrać motocykl i go sprzedać we własnym zakresie;
  • tutaj można znaleźć opis tego motocykla (opis w języku angielskim);
  • motocykl otrzymasz w ciągu 30 dni od dnia opłacenia lokaty;
  • od uzyskanego motocykla będziesz musiał odprowadzić podatek dochodowy (18% / 32% – zgodnie ze skalą podatkową);

Nagroda dołączana do Lokaty z Harleyem

Parametry Lokaty

Poniżej prezentujemy szczegółową analizę Lokaty z Harleyem:

 • oprocentowanie lokaty jest stałe i zależy od wysokości środków wpłaconych na lokatę. Stopy procentowe depozytu prezentują się następująco:
  • 3,95% dla kwot od 2 mln do 4 mln zł. Oprocentowanie netto (po odliczeniu podatku) wynosi 3,2% w skali roku,
  • 4,25% dla kwot od 4 mln do 6 mln zł. Oprocentowanie netto wynosi 3,44% w skali roku,
  • 4,35% dla kwot od 6 mln zł. Oprocentowanie netto wynosi 3,52% w skali roku;
 • lokata zakładana jest na okres 36 miesięcy (3 lata);
 • wpłacając na lokatę 2 mln zł po 3 latach zyskasz ok. 192 000 zł odsetek;
 • wpłacając na lokatę 4 mln zł po 3 latach zyskasz ok. 413 000 zł odsetek;
 • wpłacając na lokatę 6 mln zł po 3 latach zyskasz ok. 634 000 zł odsetek;
 • depozyt jest gwarantowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) do wysokości 100 000 EUR (ok. 420 000 zł). Oznacza to, że większa część wpłaconych środków na lokatę nie będzie ubezpieczona przez BFG;
 • lokata jest odnawialna – oznacza to, że po zakończeniu okresu umownego zostanie ona automatycznie odnowiona na warunkach 12-miesięcznego depozytu standardowego o stałym oprocentowaniu. W każdej chwili możesz jednak zmienić parametr dotyczący odnawialności depozytu w serwisie bankowości elektronicznej, korzystając z serwisu telefonicznego lub udając się do oddziału Noble Banku;
 • zerwanie lokaty skutkuje utratą całości naliczonych odsetek oraz koniecznością zwrotu równowartości motocykla;
 • z kartą produktu możesz się zapoznać na tej stronie Noble Banku;
 • z regulaminem lokaty możesz się zapoznać tutaj;

Czy Warto Skorzystać z tej Oferty?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy warto założyć Lokatę z Harleyem warto rozważyć cztery kwestie: (1) czy naprawdę chcesz otrzymać motocykl? (2) czy akceptujesz to, że większa część Twoich środków nie będzie ubezpieczona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny? (3) czy na rynku nie ma lepszych sposobów do bezpiecznego ulokowania swoich wolnych środków? oraz (4) czy akceptujesz ryzyko związane z możliwymi podwyżkami stóp procentowych w ciągu nadchodzących 3 lat?

Pierwsze dwie kwestie musisz rozważyć sam. Oczywiście dobrym pomysłem może być konsultacja kwestii założenia Lokaty z Harleyem ze swoją partnerem życiowym.

Jeśli chodzi o porównanie z innymi depozytami dostępnymi na rynku to przyjrzyjmy się, co otrzymasz w ramach Lokaty z Harleyem. Zakładamy wersję najmniej wymagającą, czyli wpłatę 2 mln PLN na rachunek lokaty. Od razu po wpłacie otrzymasz motocykl o wartości 36 500 zł (po opodatkowaniu wg skali podatkowej 18-procentowej, zysk wyniesie 29 930 zł); dodatkowo po 3 latach otrzymasz ok. 192 000 zł z zakończonej lokaty. Łącznie Twój zysk wyniesie ok. 222 000 zł, co odpowiada oprocentowaniu w wysokości 4,57% brutto w skali roku. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę publicznie dostępne oferty depozytowe banków, to takie oprocentowanie jest kuszące. Pytanie tylko, czy przy tak dużej kwocie minimalnej do ulokowania, istniałaby szansa wynegocjowania jeszcze lepszego oprocentowania u konkurencji?


Źródłem obrazków jest strona Noble Banku. Obrazki zostały użyte w celach prezentacyjnych. Są one własnością banku.