Lokata na Start w Getin Online


W listopadzie 2015 r. lokata została wycofana z oferty Getin Online. Na rynku nie wciąż nie brakuje okazji do oszczędzania. Jeżeli szukasz korzystnej oferty oszczędnościowej, sprawdź nasz ranking lokat, aby wybrać najlepszą lokatę dopasowaną do swoich potrzeb.
Lokata na Start w Getin Online

Lokata na Start jest jedną z najlepszych lokat Getin Online, a zarazem jedną z lepszych lokat krótkoterminowych na rynku. Lokata jest 2-miesięcznym depozytem, który charakteryzuje się stałym, wysokim oprocentowaniem wynoszącym 3,5% w skali roku. Lokata na Start to oferta dla klientów, którzy do tej pory nie zakładali tej lokaty w Getin Online.

Getin Bank to bank, którego z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Oferta tego banku skierowana jest do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Getin Bank posiada placówki we wszystkich większych miastach w Polsce. Lokaty oferowane przez Getin Bank (oraz jego internetowy oddział – Getin Online) są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 tys. euro. Środki wpłacone na Lokatę na Start są chronione do pełnej wysokości zdeponowanej kwoty.

Lokata na Start – Informacje Szczegółowe

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje na temat Lokaty na Start:

 • oprocentowanie nominalne lokaty jest stałe i wynosi 3,5% brutto w skali roku. Oznacza to, że oprocentowanie netto (czyli oprocentowanie po odliczeniu podatku Belki) wynosi ok. 2,84%;
 • Lokata na Start jest depozytem zakładanym na okres 2 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego (po dwóch miesiącach). Po tym okresie zysk netto lokaty wyniesie ok. 0,47% (2,84% / 6);
 • na lokatę możesz wpłacić od 500 zł do 10 000 zł. Tabelka poniżej prezentuje zysk z lokaty (już po odliczeniu podatku Belki) w relacji do wysokości ulokowanego na lokacie kapitału:
  Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu Kwota lokaty wraz z odsetkami
  1000 zł 4,73 zł 1004,73 zł
  2000 zł 9,45 zł 2009,45 zł
  3000 zł 14,18 zł 3014,18 zł
  4000 zł 18,90 zł 4018,90 zł
  5000 zł 23,63 zł 5023,63 zł
  6000 zł 28,35 zł 6028,35 zł
  7000 zł 33,08 zł 7033,08 zł
  8000 zł 37,80 zł 8037,80 zł
  9000 zł 42,52 zł 9042,52 zł
  10 000 zł 47,25 zł 10 047,25 zł
 • bank nie pobiera opłat za zwrot środków z lokaty na rachunek osobisty (dotyczy także rachunków w innym banku);
 • klient ma możliwość założenia tylko jednej takiej lokaty;
 • aby założyć Lokatę na Start nie musisz posiadać konta osobistego w Getin Banku!;
 • możesz zerwać lokatę kiedy chcesz BEZ utraty odsetek;
 • Lokata na Start ma charakter odnawialny – po zakończeniu okresu umownego lokaty, lokata jest odnawiana na kolejny okres, na warunkach Lokaty Standardowej. Istnieje jednak możliwość zamiany lokaty odnawialnej na nieodnawialną w dowolnym momencie okresu umownego. W tym celu, po założeniu lokaty wystarczy zmienić ustawienia w zakładce „Szczegóły lokaty” w panelu klienta Getin Online (dostęp do internetowego panelu otrzymuje się po założeniu lokaty);
 • posiadasz pełną kontrolę nad środkami wpłaconymi na lokatę, możesz nimi zarządzać 24h na dobę za pośrednictwem panelu klienta;
 • kartę produktu znajdziesz pod tym adresem.

Plusy

Minusy

 • korzystna lokata krótkoterminowa, która nie wymaga posiadania konta osobistego w banku
 • lokatę zakłada się w kilka minut przez Internet
 • można założyć tylko jedną taką lokatę
Źródłem obrazków jest strona Getin Online. Obrazki zostały użyte w celach prezentacyjnych. Są one własnością banku.

Jak Założyć Lokatę na Start w Getin Online?

Zakładanie lokaty w Getin Online jest bardzo proste. Poniżej zaprezentowaliśmy kolejne kroki zakładania "Lokaty na Start".

Uwaga: banki często modyfikują elementy graficzne oraz parametry swoich ofert. Z tego powodu mogą wystąpić różnice pomiędzy tym, co pokazaliśmy na poniższych obrazkach, a tym co zobaczysz na stronie Getin Online. Sam proces zakładania lokaty będzie jednak przebiegał bardzo podobnie.
 • 1
  Składasz wniosek o założenie lokaty.
 • 2
  Parametry Lokaty na Start w Getin Online
  Wyświetla się strona z prezentacją oferty. Pamiętaj - w zależności od okresu w którym składasz wniosek o lokatę, parametry oferty (oprocentowanie, maksymalna lub minimalna kwota lokaty, itd.) mogą się różnić!

  Kliknij przycisk wskazujący przejście do kolejnego kroku (w tym przypadku jest to "Załóż teraz!")

 • 3
  Zakładanie Lokaty na Start w Getin Online - wybór kwoty depozytu
  Na tym etapie należy wybrać lub wpisać kwotę lokaty, czyli zadeklarować wysokość środków, które zamierzasz przelać na rachunek bankowy lokaty w Getin Online.
 • 4
  Lokata na Start - wpisywanie podstawowych danych osobowych
  Wypełnij krótki formularz podając swoje dane: imię, nazwisko, telefon i adres mailowy.

  Poniżej formularza zobaczysz parametry zakładanej lokaty, takie jak wysokość oprocentowania, okres deponowania, oraz sumę należnych odsetek (podana na stronie banku wysokość odsetek jest kwotą brutto, od której bank pobierze 19-procentowy podatek od zysków kapitałowych). Po wpisaniu danych i sprawdzeniu parametrów lokaty kliknij przycisk „Dalej”.

 • 5
  Zakładanie lokaty w Getin Online - dane dodatkowe
  Na tym etapie zakładania lokaty należy podać dane takie jak Pesel, nr dowodu osobistego oraz miejsce urodzenia.

  Na samym dole strony możesz określić, w jakim stopniu bank może przetwarzać Twoje dane osobowe. W tym miejscu m.in. wybierasz, czy wyrażasz zgodę na to, aby bank wysyłał Ci treści marketingowe. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk „Dalej”;

 • 6
  Wniosek o Lokatę na Start - podawanie danych adresowych
  To już ostatni formularz, który musisz wypelnić. Podajesz w nim swoje dane adresowe.

  Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk „Dalej”.

 • 7
  Po złożeniu dyspozycji założenia lokaty otrzymasz dwie wiadomości e-mailowe oraz jednego sms-a. Pierwsza wiadomość e-mail zawiera numer rachunku w Getin Banku, na który powinieneś przelać pieniądze. W drugiej wiadomości znajduje się nazwa użytkownika (login), niezbędna do zalogowania w systemie Getin Online. Hasło do internetowego panelu klienta otrzymasz w wiadomości sms.

  Po przelaniu środków na konto lokaty, zaloguj się do panelu klienta Getin Online, gdzie na bieżąco możesz monitorować kapitał zdeponowany na lokacie oraz ustawiać parametr odnawialności lokaty.

  Ważne: po złożeniu dyspozycji otwarcia Lokaty na Start pamiętaj o tym, aby w terminie przelać środki na rachunek lokaty. Jeżeli nie opłacisz lokaty na czas, to nie będziesz mógł ponownie złożyć dyspozycji założenia tego depozytu.