Lokata IDEA RUN w Idea Banku


Lokata IDEA RUN została wycofana z oferty banku w dniu 1 listopada 2014 r.
Lokata IDEA RUN w Idea Banku

Lokata IDEA RUN to depozyt Idea Banku przygotowany z myślą o osobach aktywnych, które lubią biegać i traktują ten sport całkiem poważnie. Lokata wpisuje się tym w popularny obecnie trend. Depozyt to 4-miesięczna lokata z podstawowym, stałym oprocentowaniem 3,6%, które może być podwyższone nawet do 4%, o ile klient przebiegnie jak najwięcej kilometrów w rywalizacji IDEA RUN.

Zanim przyjrzymy się bliżej Lokacie IDEA RUN, przybliżmy pokrótce sylwetkę instytucji, która oferuje ten produkt. Idea Bank powstał w 1991 roku. Od początku swej działalności instytucja była nastawiona na obsługę i finansowanie małych firm. Taka specjalizacja nie oznacza jednak, że bank nie świadczy usług także dla klientów indywidualnych – Lokata IDEA RUN skierowana jest właśnie do tej grupy odbiorców. W chwili obecnej Idea Bank może się pochwalić bazą ponad 400 000 klientów.

Środki zgromadzone w banku są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wartości 100 tys. euro. W praktyce oznacza to, że w razie bankructwa banku (co na szczęście nie zdarza się często), klient w ciągu 1 miesiąca otrzyma całość zdeponowanych środków wraz z wypracowanymi odsetkami.

Lokata IDEA RUN – Informacje Szczegółowe

Poniżej prezentujemy szczegółowe parametry Lokaty IDEA RUN:

 • podstawowe oprocentowanie nominalne lokaty jest stałe i wynosi 3,6% brutto w skali roku, oznacza to, że oprocentowanie netto (czyli oprocentowanie po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych) wynosi ok. 2,92%;
 • lokata skierowana jest do uczestników rywalizacji IDEA RUN (szczegóły niżej);
 • oprocentowanie depozytu może być podwyższone do 4% w skali roku dla całego okresu umownego – jest to uzależnione od ilości kilometrów, które przebiegł klient w rywalizacji (szczegóły w kolejnej sekcji);
 • lokata jest zakładana na 4 miesiące;
 • na lokatę możesz wpłacić od 1000 zł do 100 000 zł;
  • dla minimalnej kwoty 1000 zł i oprocentowania 3,6% odsetki wyniosą (po uwzględnieniu podatku) ok. 9,72 zł,
  • dla kwoty 10 000 zł odsetki wyniosą ok. 97,20 zł po opodatkowaniu,
  • wpłacając maksymalną kwotę, zyskasz 972 zł (po odliczeniu podatku);
 • nie musisz posiadać konta osobistego w Idea Banku, aby założyć Lokatę IDEA RUN;
 • pamiętaj, że jeśli zerwiesz lokatę przed upływem okresu umownego, stracisz wypracowane odsetki;
 • lokata ma charakter odnawialny – po zakończeniu okresu umownego lokaty, lokata jest automatycznie odnawiana na warunkach Lokaty Standardowej zakładanej na taki sam okres. Jeżeli chcesz osiągnąć maksymalny zysk, to na krótko przed terminem zakończenia lokaty upewnij się, czy warto ją odnowić. Jeżeli okaże się, że nie jest to opłacalne, rozważ wybór innego depozytu lub rozwiąż umowę;
 • możesz założyć tylko jedną Lokatę IDEA RUN;
 • masz pełną, 24h kontrolę nad wpłaconymi środkami i naliczonymi odsetkami;
 • kartę produktu możesz zobaczyć pod tym adresem; z pełnym regulaminem Lokaty IDEA RUN możesz się zapoznać tutaj;

Rywalizacja IDEA RUN i Wyższe Oprocentowanie Lokaty

Jak już wspominaliśmy, Lokata IDEA RUN skierowana jest do uczestników rywalizacji IDEA RUN. W zależności od liczby kilometrów, które przebiegniemy, oprocentowanie depozytu wyniesie:

 • 3,6% – do 20 km,
 • 3,7% – od 20,001 km do 50 km,
 • 3,8% – od 50,001 km do 100 km,
 • 3,9% – od 100,001 km do 150 km,
 • 4,0% – od 150,001 km;

W celu uzyskania wyższego oprocentowania – oprócz aktywnego biegania – należy spełnić poniższe warunki:

 1. 1

  Zarejestrować się w rywalizacji IDEA RUN na stronie https://www.endomondo.com/challenges/18500380 – rywalizacja trwa do 31 października 2014 r. Endomondo to aplikacja mobilna służąca do rejestrowania przebytych kilometrów podczas biegu, wystarczy włączyć program w telefonie i biegać.

 2. 2

  Złożyć wniosek o lokatę i opłacić ją.

 3. 3

  Wysłać na adres mailowy idearun@ideabank.pl wymagane informacje – numer wniosku o lokatę oraz nazwę klienta w serwisie Endomondo (Nick oraz ID).

Po spełnieniu tych warunków otrzymamy potwierdzenie założenia lokaty. 5 listopada obliczona zostanie ilość kilometrów przebytych przez uczestników rywalizacji (od 1 do 31 października) i do 7 listopada każdy klient dowie się, jakie jest ostateczne oprocentowanie jego lokaty.

Depozyt IDEA RUN mogą założyć także osoby, które nie uczestniczą w rywalizacji IDEA RUN, jednak wtedy nie mogą one korzystać z wyższego oprocentowania lokaty i muszą zadowolić się oprocentowaniem 3,6%.

Komentarz Redakcyjny

Lokata IDEA RUN na pewno należy do ciekawszych ofert depozytowych aktualnie dostępnych na rynku. Nie dziwi nas, że to właśnie Idea Bank wpadł na taki pomysł. Wystarczy bowiem wspomnieć o Lokacie dla Profesjonalistów lub okresowo pojawiających się Lokatach Drużynowych tego banku – kreatywności tej instytucji na pewno odmówić nie można.

Trzeba przyznać, że w dobie niskich stóp procentowych podstawowe oprocentowanie Lokaty IDEA RUN jest całkiem korzystne (3,6%). Możliwość dodatkowego podwyższenia atrakcyjności lokaty o kilka p.p. (do 4,0%) może nas dodatkowo zmotywować do biegania, co w efekcie przełoży się nie tylko na zasobność naszego portfela, ale także na nasze zdrowie.

Jeżeli jesteś osobą aktywną, ciekawą nowości, to w naszej opinii lokata Idea Banku jest warta rozważenia. Jeżeli jednak nie chce Ci się męczyć, to sprawdź nasze porównanie lokat i wybierz najlepszą lokatę, odpowiednią dla siebie.

Źródłem obrazka jest strona Idea Banku, na której opisano Lokatę IDEA RUN.